Гол на Несторовски за Удинезе (ВИДЕО)
1685196700

Несторовски погоди во 30. минута од натпреварот и му донесе водство на Удинезе од 2-0. Салернитана е редовен пациент на нашиот фудбалер, против овој тим редовно има или гол или асистенција кога е во стартниот тим.