Тухел не може да го води Баерн Минхен против Манчестер јунајтед
1695044838

Во среда од 21 часот Баерн Минхен го пречекува Манчестер јунајтед во меч од Лигата на шампионите.

Двата клуба во натпреварот ќе влезат по разочарувања од изминатиот викенд. Баерн Минхен загуби два бода во 94. минута кога Леверкузен им израмни од пенал, а Јунајтед на Олд Трафорд загуби од Брајтон со 3-1.

Баерн Минхен за утрешниот меч ќе биде без Тухел на клупата бидејќи стратегот е суспендиран откако беше исклучен минатата сезона на последниот меч на Баварците на гостински терен кај Манчестер Сити.