Заев вели дека Ахмети не ја зборува вистината,  немал тајни средби за Кривичниот законик
Фото: Роберт Атанасовски
1695065173

Ахмети во интервју за ТВ 21 вели дека имало неколку тајни средби изминативе неколку години и начелни договори, последен од нив се повлекол актуелниот претседател на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски.