Барди донесе водство на Македонија, водиме по првото полувреме (ВИДЕО)
1700512590

Во 39. минута од мечот Миовски доби лакт во шеснаесетникот од Рико Луис, судијата по прегледување на снимката досуди пенал за нашата репрезентација.

Барди го промаши пеналот, Пикфорд го одбрани неговиот удар, но одбиената топка дојде до нашиот фудбалер кој погоди за предност на Македонија од 1-0.